Zoo Safari w Dvur Kralove

2017-08-01
Zoo Safari w Dvur Kralove

ZOO SAFARI znajdujące się w Dvůr Králové nad Labem jest niezwykle interesującym ogrodem zoologicznym, który nastawiony jest przede wszystkim na hodowlę dzikich zwierząt afrykańskich. Największą atrakcją tego ZOO jest rzadko spotykana żyrafa okapi. Żyrafa okapi żyje na równikowych obszarach afrykańskich lasów deszczowych. ZOO Safari jest jedynym zoo w całej Środkowej Europie i 13 na kontynencie europejskim oraz 35 na świecie, jakiemu udaje się prowadzić hodowlę żyraf okapi w niewoli. W całej Europie w niewoli żyje jedynie 53 okapi, a na całym świecie dalszych 140.

Z badań wynika, iż w środowisku naturalnym czyli w lasach tropikalnych Konga żyje zaledwie około 11 000 okapi. W okresie wiosennym oraz letnim wszyscy turyści udostępniany mają cały obszar zoo z wszystkimi istniejącymi tam pawilonami oraz z ponad 2400 zwierzętami, które się tam znajdują. Co więcej latem na wybiegu "Safari", które zajmuje nie bagatela obszar 27 ha, żyją różnego gatunku afrykańskie zwierzęta kopytne oraz ptaki. Wszystkie osoby, które zwiedzają zoo mają okazję odbyć 20 minutową przejażdżkę specjalnym safaribusem, to właśnie dzięki niemu da się choć przez krótki czas, poczuć klimat jaki panuje w zoo oraz zobaczyć warunki w których żyją tam wszystkie zebrane dzikie zwierzęta.

Podróż Safaribusem razem z wszystkimi opowieściami wyszkolonego kierowcy jest doliczona do ceny biletu wstępu. Na obszarze ZOO da się również odbyć podróż specjalną kolejką (odpłatnie). Ciekawostką jest fakt, że do ZOO można wchodzić z psami, jednak muszą być one pod stałą kontrolą i co najważniejsze muszą być prowadzone przez właściciela na smyczy. Z psami możliwe jest wejście również do wszystkich znajdujących się tam pawilonów czy też restauracji. Na terenie ogrodu mieszczą się dodatkowo specjalne miski z wodą, które przygotowane są specjalnie dla psów. Leżący w pobliżu Hotel Safari gwarantuje wszystkim turystom zakwaterowanie a także bezpłatny wstęp na teren ZOO.