Zalety okien PCV

2018-06-13
Zalety okien PCV

Okna PCV to okna, których rama wykonana jest z bardzo trwałego i wytrzymałego plastiku. Ramy takich okien posiadają kilka komór, stalowe wzmocnienia, a także coraz częściej warstwę termoizolacyjną. Część materiału, który wykorzystuje się do produkcji ramy okien pochodzi z recyklingu.

Najważniejsze zalety okien PCV

Niewątpliwą zaletą okien PCV jest ich znacznie niższa cena, niż jest to w przypadku okien drewnianych czy stalowych. Ponadto, materiał ten jest wyjątkowo wytrzymały zarówno na warunki atmosferyczne, jak i upływ czasu. Nawet po 20 czy 30 latach użytkowania tego rodzaju okien, wciąż spełniają swoje funkcje, nie widać śladów zniszczenia (prócz typowych śladów normalnego użytkowania, mycia itd.), co najwyżej mogą stracić swój pierwotny, intensywny kolor. Okna PCV mogą być w białym kolorze, barwione na inny odcień, bądź okleinowe. Okna białe i barwione są najtrwalsze pod względem koloru. Użytkownicy potwierdzają, że prawidłowo zamontowane okna PCV są szczelne i przez wiele lat skutecznie chronią przed utratą ciepła w mieszkaniu, dzięki czemu można zaoszczędzić na ogrzewaniu i cieszyć się ciepłem we wnętrzach naszego domu.

Okna PCV jako bariera akustyczna?

Producenci okien plastikowych zapewniają, że są one skuteczną barierą akustyczną, chroniącą nasze mieszkania przed wpływem hałasów z zewnątrz. Ponadto, okna PCV są bezproblemowe w utrzymaniu. Można śmiało ograniczyć się do standardowego czyszczenia ramy okna i szyb, aby okna prezentowały się doskonale i nadal były tak samo trwałe i użyteczne. Warto także co jakiś czas zadbać o okucia okienne. Jest to zdecydowanie zaletą, bowiem np. okna drewniane należy regularnie pielęgnować, aby drewno zachowało swój urok i nie zniszczyło się zbyt szybko.

Wyższość okien PCV nad innymi

W porównaniu z innymi, okna PCV są lepsze od drewnianych, bowiem nie chłoną wilgoci i są wyjątkowo odporne na warunki atmosferyczne, promienie słoneczne, a także chemiczne i biologiczne. To wszystko sprawia, że okna wykonane z plastiku są zdecydowanie najczęściej wybieranymi przez Konsumentów, architektów i developerów, a ich wytrzymałość sprawia, że na przestrzeni lat pozwalają na duże oszczędności. Zalety tego rodzaju okien sprawiają, że są niezwykle popularne.

Informacje o firmie:

Rzeszów
ul. Hetmańska 67
17 854 13 88 
[email protected]

Biuro czynne:
Od poniedziałku do piątku: 09-17
Sobota: 09-13

http://www.plusprojekt.eu/ 

okna pcv rzeszów