Polne kwiaty w wieńcach pogrzebowych

2016-12-17
Polne kwiaty w wieńcach pogrzebowych

Trudno sobie wyobrazić pogrzeb bez wieńców czy wiązanek pogrzebowych. W ten sposób chcemy pożegnać naszych najbliższych lub osoby które znaliśmy. Nie trzeba chyba nikomu mówić, że każda śmierć wywołuje w nas ból i smutek więc nie lubimy tego rodzaju sytuacji, ale niestety od czasu do czasu musimy się z nimi zmierzyć. Na ostatnie pożegnanie zazwyczaj wybieramy się z kwiatami, które mają nieco zmniejszyć nasz smutek i żal.

Zazwyczaj wieńce Kraków lub też wiązanki pogrzebowe zamawiamy w kwiaciarniach. Są one doskonale zaopatrzone w kwiaty i mogą dla nas wykonać każdy zamówiony przez nas wieniec. A mamy pod tym względem ogromny wybór. Możemy skorzystać z kwiatów „żywych” czy też sztucznych, możemy komponować wieńce jednobarwne lub też kolorowe. Jak już mówiliśmy, do wyboru mamy bardzo dużo różnego rodzaju kwiatów. Najczęściej wybieramy do takich kompozycji lilie, chryzantemy, róże czy goździki. Jednakże ostatnimi czasy coraz bardziej popularne stają się wieńce Kraków, które wykonane są z kwiatów polnych. Możemy sobie w kwiaciarniach zamówić całą kompozycję z takich kwiatów lub też tylko wpleść je razem z innymi kwiatami. Na pewno jest to ciekawa propozycja, która może spodobać się wszystkim. Takie polne kwiaty możemy zamawiać szczególnie wtedy, gdy zmarła osoba uwielbiała wieś, łąki, lasy itp.

Wieńce z polnymi kwiatami na pewno są bardzo ciekawą alternatywą dla wszystkich. Są one niejako „odskocznią” i alternatywą dla tradycyjnych wieńców, które do tej pory widywaliśmy na pogrzebach. A że są one bardzo ładne, to nie trzeba chyba nikogo przekonywać.