Nowe rozwiązania w konstrukcji bram garażowych.

2019-10-19
Nowe rozwiązania w konstrukcji bram garażowych.

Podczas modernizacji lub remontu garażu można wymienić również bramę garażową. Nowe modele dostępne na rynku są wygodne i posiadają wiele ulepszeń poprawiających komfort ich użytkowania.

Wybór modelu bramy

Klasyczne bramy skrzydłowe wymagają dużo miejsca przed wjazdem do garażu. Przestrzeń ta umożliwia ruch drzwi w czasie otwierania. Takie rozwiązanie utrudnia zagospodarowanie miejsca. Na rynku dostępne są obecnie bramy z mechanizmami pozwalającymi na ukrycie bramy po otwarciu we wnętrzu garażu. Są to panelowe lub uchylne bramy garażowe. Rzeszów jest miejscem, gdzie występuje dużo starych budynków. Często należy dopasować bramę do otworu drzwiowego istniejącego już garażu. Oprócz wygody obsługi takie mechanizmy można wyposażyć w mechanizmy automatycznego otwierania. Silniki elektryczne wprawiają w ruch bramę, a sterowanie odbywa się za pomocą pilota.

Brama uchylna lub segmentowa

Oba rozwiązania mają swoje zalety i wady. Dopasowując bramę do garażu, należy sprawdzić, czy jest wystarczająca ilość miejsca od podłogi do sufitu. Przestrzeń ta jest niezbędna na zamontowanie mechanizmów poruszających brama oraz na ukrycie drzwi wewnątrz budynku. Bramy segmentowe można dowolnie konfigurować łatwiej je dopasować do nietypowych otworów drzwiowych. Podczas pracy żaden z elementów nie wystaje poza obrys budynku. Drugim rozwiązaniem są bramy uchylne, gdzie występuje tylko jeden element, którym jest płyta drzwi. W ten sposób po otwarciu cały element porusza się do góry i za pomocą zawiasów jest unoszony pod sufit w garażu.
Każde z rozwiązań pozwala na lepsze użytkowanie przestrzeni garażu. Dodatkowo zwiększony zostaje komfort użytkowania i jakość ochrony przed czynnikami zewnętrznymi. Warto zmienić bramę na taką, która nie będzie sprawiała kłopotu podczas jej używania w trudnych warunkach atmosferycznych.

Informacje o firmie:

Rzeszów
ul. Hetmańska 67
17 854 13 88 
biuro@plusprojekt.eu

Biuro czynne:
Od poniedziałku do piątku: 09-17
Sobota: 09-13

http://www.plusprojekt.eu/ 

bramy garażowe rzeszów