Marketing internetowy w pigułce

2017-12-17
Marketing internetowy w pigułce

Dzięki marketingowi internetowemu małe jednoosobowe firmy mogą konkurować z korporacjami. Wystarczy odpowiednia strategia SEO, a niekiedy blog ekspercki, którego celem jest edukowanie rynku i sprzedaż unikalnych produktów. Jednak bez odpowiedniej wiedzy łatwo przepalić budżet reklamowy, nie mając żadnego zwrotu z inwestycji.

Marketing internetowy w pigułce

Pozycjonowanie to jeden z głównych elementów strategii marketingowej firmy. Dzięki temu użytkownicy poszukujący informacji w Google trafią na naszą stronę. Istotne jest określenie słów kluczowych dla swojego biznesu, czyli fraz, które użytkownicy wpisują w wyszukiwarkę. Ich popularność sprawdzisz w narzędziu Google Adwords. Na najbardziej popularne słowa kluczowe panuje największa konkurencja. Dlatego warto wybrać ściśle określone słowa kluczowe, które zawierają lokalizację biznesu.

Pozycjonowanie lokalne - bądź o krok przed konkurencją

Pozycjonowanie lokalne pozwala zawęzić twoją grupę docelową, a także zmniejszyć liczbę firm, z którymi musisz konkurować. Ma to znaczenie dla tych, którzy nie dysponują sporym budżetem na promocję. Ponadto pozycjonowanie lokalne wskaże twoją stronę klientom poszukującym usług i punktów handlowych niedaleko miejsca, w którym aktualnie przebywają. Jak zadbać o pozycjonowanie lokalne? Wybierz słowa kluczowe zawierające nazwę miasta, np. salon kosmetyczny Warszawa. Dobrze przemyśl słowa kluczowe, ponieważ na frazę: kosmetyczka warszawa klienci będą poszukiwać produktu do przechowywania kosmetyków i z nimi przyjdzie ci konkurować.

Pozycjonowanie organiczne i płatne - na czym polega różnica?

Pozycjonowanie organiczne to takie, za które nie płacisz wyszukiwarce Google, ale możesz zlecić agencji SEO. Natomiast trzy pierwsze pozycje w Google to płatne reklamy, które wyświetlają się także z boku. Wykupisz je w panelu AdWords.

 

Project-Pro Sp. z o.o.
ul. Okulickiego 18/9
35-206 Rzeszów

NIP: 5170379082
REGON: 366286599

tel. 530 755 774
email: [email protected]

https://www.project-pro.pl/

pozycjonowanie Rzeszów