Kwiatowe kompozycje funeralne i ich rodzaje

2016-10-28
Kwiatowe kompozycje funeralne i ich rodzaje

Śmierć bliskiej osoby to duży cios dla rodziny, przyjaciół i znajomych. Organizacja pogrzebu oraz zadbanie o każdy jego szczegół jest wyrazem szacunku do osoby zmarłej. Bardzo ważne są kompozycje kwiatowe z zakresu florystyki funeralnej, które odzwierciedlają uczucia takie jak szacunek, smutek, żal i tęsknota do bliskiej osoby. Okazuje się, że istnieje wiele rodzajów takich kompozycji, które posiadają różne cechy.

Podstawowymi pogrzebowymi elementami dekoracyjnymi są wieńce Kraków. Jest to typowa kompozycja pogrzebowa charakteryzująca się dużym rozmiarem. Niezwykle dużą popularnością cieszą się wieńce stworzone na bazie świeżych kwiatów, które charakteryzują się atrakcyjnym wyglądem. Do wieńców doczepiane są wstążki z kondolencjami, treścią pożegnania, itp. Coraz częściej popularność zyskują wieńce wykonywane na bazie kwiatów sztucznych, które również wyglądają ładnie i pasują do powagi sytuacji, jaką jest pogrzeb. Takie rodzaje wieńców są idealne na zimę, gdy panują niskie temperatury i świeże kwiaty mogą bardzo szybko zwiędnąć lub zamarznąć.

Innymi kompozycjami z zakresu florystyki funeralnej są wiązanki. Są one mniejsze od wieńców i najczęściej przynoszone są one na pogrzeb przez osoby znajome, sąsiadów oraz inne osoby, które znały zmarłego. Takie skromne kompozycje również wyglądają estetycznie i doskonale wyrażają uczucia osób żegnających zmarłego. Wszystkie wspomniane wyżej kompozycje są dostępne nie tylko z przeznaczeniem na pogrzeby, ale również mogą służyć jako dekoracje umieszczane na grobie w dniu Wszystkich Świętych, podczas rocznicy śmierci lub po prostu, przy okazji odwiedzin na cmentarzu.