Jakie opony wybrać?

2018-01-19
Jakie opony wybrać?

Wakacje są okresem w jakim największa ilość osób podróżuje swoim autem, nieraz w dużych temperaturach wraz z ciężkimi bagażami. Dlatego też zanim wyruszy się w podróż należy najpierw przetestować stan techniczny samochodu a także jego wyposażenia.

Szczególną uwagę musimy zwrócić na opony, gdyż to właśnie od nich będzie zależne nasze bezpieczeństwo a także komfort podróży. Dobrze dopasowane opony to nie tylko poprawny ich rozmiar ale również ich indeksy prędkości a także ładowności. Pierwszy z nich charakteryzuje nam z jaką szybkością będziemy mogli podróżować, drugi natomiast charakteryzuje maksymalne możliwe obciążenie naszego wozu. Przede wszystkim jest to ważne, gdy na wczasy mamy zamiar wziąć ze sobą rowery lub też nadzwyczaj ciężkie bagaże. Przed samym odjazdem powinniśmy sprawdzić rzetelnie opony czy nie posiadają one jakiś uszkodzeń, które są bardzo niebezpieczne.

O ile tak owe istnieją opony musimy kategorycznie wymienić. Oprócz sprawdzenia czy opony nie posiadają jakiś uszkodzeń powinniśmy sprawdzić również ciśnienie powietrza, dlatego że ma ono bezpośredni wpływ na nasze bezpieczeństwo a także wykorzystanie paliwa w trakcie wycieczki.