Florystyka funeralna - podstawowe informacje

2016-10-21
Florystyka funeralna - podstawowe informacje

Jedną z najbardziej rozwijających się branż w naszym kraju jest tak zwana florystyka funeralna, czyli innymi słowy florystyka pogrzebowa. Na rynku powstaje wiele firm zajmujących się przygotowywaniem kompozycji kwiatowych właśnie z myślą o jak najbardziej godnym pożegnaniu bliskich osób. Oznacza to, że wszystkie wieńce Kraków są dopasowane kolorystycznie i stylizacyjnie do powagi ceremonii pogrzebowej oraz odzwierciedlają uczucia osób żegnających swoich bliskich.

Najczęściej firmy działające w branży florystyki funeralnej przyjmują zamówienia na kilka dni przed pogrzebem i przygotowują odpowiednie kompozycje, które następnie są odbierane przez klientów o ustalonym terminie. Istnieją również kwiaciarnie, które same dostarczają kompozycje kwiatowe pod wskazany adres. Dzięki temu klient nie musi sobie zaprzątać tym głowy i może skupić się na innych przygotowaniach do pogrzebu.

Wieńce Kraków, wiązanki oraz pozostałe kompozycje kwiatowe są najczęściej wykonywane ze świeżych kwiatów, ale coraz częściej klienci decydują się na kompozycje z kwiatów sztucznych, które również wyglądają bardzo ładnie oraz charakteryzują się bardzo wysoką trwałością. Do wieńców dołączone są wstążki z krótkim pożegnaniem, kondolencjami lub informacjami o osobach żegnających osobę zmarłą.

Wiele osób kojarzy florystykę funeralną z kwiatami i wieńcami pogrzebowymi, jednak warto pamiętać, że branża ta jest również związana z przygotowywaniem wiązanek oraz innych kompozycji na rocznicę śmierci, święto Wszystkich Świętych, święto zmarłych, itp. Oferty dzisiejszych kwiaciarni są bardzo szerokie w tym zakresie i oznacza to, że spełniają one zróżnicowane wymagania.