Firma i agencje interaktywne (obecność w sieci internetowej jest dzisiaj koniecznością)

2017-05-01
Firma i agencje interaktywne (obecność w sieci internetowej jest dzisiaj koniecznością)

Jeśli czegoś nie ma w Google, to coś nie istnieje. Stare powiedzenie speców od marketingu internetowego nie jest już dzisiaj bon motem, ponieważ przenieśliśmy się do świata wirtualnego w takim stopniu, że jest to pierwsze i najczęściej jedyne miejsce poszukiwania usług, których nie mamy w naszym pobliżu na wyciągniecie ręki. Stworzenie swojego wirtualnego bytu jest jednak bardzo często zupełnie poza zasięgiem przeciętnego przedsiębiorcy z branży informatycznej i potrzebne jest mu tutaj fachowe wsparcie.

Potrzeby (każda firma potrzebuje strony domowej)

Zakładanie własnego działu internetowego w firmie mija się z celem, gdyż jest to wydatek niewspółmierny do realnych potrzeb i szalenie drogi. Podstawowe wymaganie firmy to tak naprawdę tak zwana strona domowa, czyli adres internetowy, pod którym firma będzie odnaleziona przez swoich potencjalnych klientów. Nie może to być oczywiście suchy adres, a powinna znajdować się pod nim profesjonalnie zaprezentowana oferta firmy i sylwetka samego przedsiębiorstwa. Co więcej, strona wymaga odpowiedniego hostingu, czyli zapewnienia jej możliwości komunikacji z każdą osobą, która tego będzie chciał, w dodatku szybko i niezawodnie.

Agencja interaktywna (hosting – bo wirtualne usługi działają na jak najbardziej realnym sprzęcie)

Nowoczesna agencja interaktywna to firma, która kiedyś najprawdopodobniej była agencją marketingową, ale przeniosła się do wirtualnego świata i postanowiła dostosować do tego swoją nazwę. Jej usługi obejmują obecnie wszystko, co jest potrzebne do funkcjonowania serwisu klienta, czyli miejsce na serwerach, odpowiednie dla nich łącza internetowe oraz zdolność do stworzenia odpowiedniego serwisu pod względem formalnym.

Funkcjonalność (forum internetowe to jeden z potencjalnych dodatków do strony domowej)

Dla wielu firm oczywiście samo pojawienie się w sieci nie wystarczy. Konieczne będzie też stworzenie sklepu internetowego, mechanizmu zadawania pytań i otrzymywania przez klientów odpowiedzi, newslettera, forum dyskusyjnego i/lub bardzo wielu innych rzeczy. Kreowanie takich funkcji samodzielnie jest oczywiście jak najbardziej możliwe, ale skorzystanie z zewnętrznych usług jest niemal gwarancją znacznie wyższej jakości, a już na pewno większej elastyczności.