Dlaczego zwykle ferie spędzamy w górach?

2017-09-13
Dlaczego zwykle ferie spędzamy w górach?

Z czym kojarzą nam się zazwyczaj ferie? Oczywiście ze śniegiem, nartami, bałwanem i śnieżnymi zaspami. Jedni bardzo lubią ten czas, inni mniej, gdyż zaśnieżone są drogi, jest zimno i często nawet nie chce się wychodzić z domu. Ale pomimo tego, czy lubimy zimę czy też nie, ferie każdego roku są i na pewno cieszą się z tego nasze dzieciaki. Ale za to rodzice mają wtedy kłopot i bardzo często zadają sobie pytanie: Gdzie na ferie z dziećmi się udać? I jaka wtedy pada zazwyczaj odpowiedź? Oczywiście w góry.

Chociaż góry przyciągają turystów przez cały rok, to jednak w zimie są one najpiękniejsze. Ośnieżone stoki doskonale przygotowane stoki narciarskie, całe mnóstwo atrakcji – to wszystko kusi tych, którzy mają swój wolny czas zimą. Co więcej, wiele osób specjalnie zostawia sobie na zimowe miesiące swój urlop, a zwłaszcza dotyczy to tych, którzy uwielbiają jazdę na nartach. Więc gdy nadchodzi czas ferii w szkole, wyjeżdżają oni ze swoimi dziećmi w góry i mogą w ten sposób upiec dwie pieczenie na jednym ogniu. Bo z jednej strony dzieci mają co robić, a rodzice mogą się wyszaleć na narciarskich stokach.

Każdy, kto tylko chce pojeździć na nartach, ma dzisiaj o wiele łatwiej, niż jeszcze kilkanaście lat temu. Po pierwsze mamy teraz o wiele więcej stoków narciarskich i wyciągów. A po drugie, zimowe ferie w Polsce są „rozbite” aż na sześć tygodni. Dzięki temu, że nie wszyscy przyjeżdżają w góry w tym samym czasie, mamy na stokach więcej miejsca, a po drugie możemy taniej znaleźć miejsca noclegowe. Więc gdy nadchodzą ferie, nie ma się co zastanawiać, tylko należy rezerwować sobie jakiś nocleg w górach, a potem wraz ze swoimi dziećmi, można całymi dniami czy też wieczorami (większość stoków jest oświetlona), jeździć na nartach czy na snowboardzie aż do utraty sił.