Dlaczego warto inwestować w pozycjonowanie?

2018-11-09
Dlaczego warto inwestować w pozycjonowanie?

Kiedy wpisujemy w wyszukiwarkę internetową interesującą nas frazę wyświetla się wiele stron, które mogą nas interesować. Dlaczego tak się dzieje? Czy wpływ na kolejność wyświetlania wyników ma jedynie popularność portalu?

Pozycjonowanie stron

Klikając "szukaj" uruchamiamy proces filtrowania stron www. Są one segregowane według częstości występowania wpisanych w wyszukiwarkę słów.

Zabiegi mające na celu poprawienie pozycji strony internetowej w wyszukiwarce nazywamy pozycjonowaniem (optymalizacją) stron. Dotyczy ono warstwy tekstowej strony i zwykle opiera na dwóch czynnościach:

  • stosowaniu fraz kluczowych - treść tworzona jest w taki sposób, by pojawiły się w niej słowa najczęściej wpisywane w wyszukiwarce podczas szukania informacji na temat, którego dotyczy strona. Warto przed publikacją zastanowić się, do kogo chcemy dotrzeć i pod tym kątem tworzyć stronę. Na przykład: wiadomo, że osoby szukające dowolnej firmy na terenie Rzeszowa dopiszą nazwę miejscowości do szukanej frazy; dlatego na stronach firm z Rzeszowa warto podkreślać lokalizację.
  • linkowaniu, czyli wstawianiu w treści odnośników do innych, bardziej popularnych stron. Dzięki temu odwiedzający tę drugą stronę zajrzą i do nas. Dodając link poprawiamy nie tylko popularność, ale także przejrzystość strony, bo unikamy wstawiania zbędnych opisów (zamiast tego odsyłamy do strony skupiającej się na tym opisie)

Czy pozycjonowanie stron ma sens?

Niezależnie od branży, w jakiej działamy popularność jest ważna. Zwłaszcza w czasach, gdy na rynku jest duża konkurencja. Jeśli więc nie chcemy zginąć w tłumie musimy dać się poznać szerokiemu gronu.

Dzięki optymalizacji strony internetowej mamy większe szanse na sukces, zatem warto zadbać o to, by strona internetowa była wyświetlana jak najwyżej. Tym bardziej, że obecnie najczęściej właśnie przy pomocy internetu decydujemy z czyich usług skorzystamy.

 

Project-Pro Sp. z o.o.
ul. Okulickiego 18/9
35-206 Rzeszów

NIP: 5170379082
REGON: 366286599

tel. 530 755 774
email: [email protected]

https://www.project-pro.pl/

pozycjonowanie Rzeszów