Co warto wiedzieć o fotografii, szczególnie eventowej?

2018-01-25
Co warto wiedzieć o fotografii, szczególnie eventowej?

Od kiedy tylko wynaleziono fotografię, ludzie nie wyobrażają sobie bez niej wakacji, ślubów, ale i zwykłej codzienności. Lubimy uwieczniać różne ważne dla nas chwile. Czasami sesje są planowane, innym razem spontanicznie robimy kilka zdjęć. Obecnie nie tylko aparaty fotograficzne, ale i telefony komórkowe stwarzają naprawdę dobre możliwości i nie trzeba wcale być nie wiadomo jakim mistrzem fotografii oraz pozowania, bowiem zdjęcia można w dowolny sposób przerabiać, zastosować różne filtry itp. Oczywiście nie oznacza to, że usługi profesjonalnych fotografów są nam już niepotrzebne. Otóż wiadomo, że nie będziemy robili sami zdjęć np. na własnym weselu. W ogóle nie miałoby to sensu. W takich sytuacjach fotograf jest niezbędny. Dużą popularnością cieszy się jednak nie tylko fotografia ślubna, ale także eventowa.

Czym tak dokładnie jest fotografia eventowa?

Otóż jest to fotografowanie różnych wydarzeń kulturalnych, rozrywkowych itp. Eventem może być np. jakiś przegląd zespołów muzycznych, konwent fantastyki, konferencja, spotkanie autorskie itp. Wbrew pozorom fotografowanie takich wydarzeń nie jest proste, bowiem trzeba uchwycić to, co najważniejsze, pokazać sens całego eventu, a zarazem zachować dobry smak. Zdjęcia nie mogą być kompromitujące, nie mogą też skupiać się tylko na jakiejś osobie. Potrzebne jest naprawdę duże wyczucie i zamysł artystyczny. Oprócz tego trzeba postarać się, aby nie były one nudne, bowiem nikt nie będzie chciał ich oglądać.

Jak wybrać dobrego fotografa?

Oczywiście każdy ma inny gust, inne wymagania, potrzeby, wizję itp. Warto zatem przejrzeć portfolio danego fotografa i zobaczyć, czy zdjęcia przez niego wykonane nam odpowiadają i pasują do naszej koncepcji. Dobrze jest też zapoznać się z doświadczeniem fotografa, wiedzieć, czy miał już do czynienia akurat z tego typu eventami, które nas interesują. Ponadto warto również porozmawiać z innymi, zasięgnąć jakichś opinii, wpisać w wyszukiwarkę internetową hasło typu: "fotografia eventowa warszawa" i poczytać recenzje. Niekiedy organizowane są również specjalne targi fotograficzne, na których można porozmawiać z fotografami.

Greenbear - Fotografia Eventowa
Warszawa

tel.  511 749 385
email: [email protected]

http://www.greenbear.pl/

fotografia eventowa Warszawa