Stroje biznesowe na ciepłe dni

2018-01-17
Stroje biznesowe na ciepłe dni

Dress code uznawany w biurach jest dość ściśle określony i nie ma większego miejsca na odstępstwa. W okresie zimowym, a także chłodne wiosenno-jesienne dni ubranie zasłaniające dużą część ciała, eleganckie i stylowe nie jest większym wyzwaniem. Jednakże, wraz z nadejściem ciepłych dni, pełny strój zaczyna ciążyć i być problemem. Nie łatwo jest wytrzymać w gorące dni w ubraniach, które zasłaniają dużą część ciała. Jak więc sobie poradzić? Jak dobierać stroje biznesowe na ciepłe dni, aby czuć się komfortowo i się nie przegrzać?

Przede wszystkim, warto zainwestować w ciuchy uszyte z przewiewnych, dobrze oddychających materiałów. Doskonale sprawdzą się bawełniane bluzki, czy spodnie lniane damskie. W większości firm noszenie bluzek z krótkim rękawem nie stanowi żadnego problemu, jednakże należy się wystrzegać odkrytych ramion. Sukienki i spódnice powinny sięgać pod kolano, a nogi nie mogą być zupełnie gołe - należy zdecydować się na cienkie rajstopy lub pończochy. Większość firm nie pozwala na noszenie zbyt krótkich spodni. Szorty całkowicie nie nadają się do noszenia w biurach, natomiast w niektórych firmach również niedozwolonym jest noszenie spodni typu rybaczki. Jeśli więc decydujemy się na spodnie, powinny mieć długość najwyżej nad kostki. Cienkie spodnie bawełniane lub spodnie lniane damskie sprawdzą się doskonale i nie spowodują, że będzie zbyt gorąco. Przewiewny materiał pozwoli skórze oddychać i nie będzie dodatkowo ogrzewał ciała. Spodnie lniane damskie zestawione z elegancką bluzką uszyta z bawełny lub połączenia tych dwóch materiałów sprawią, że całość będzie prezentować się doskonale i stylowo, a przy tym Dress code będzie zachowany.

Ubieranie się "na cebulkę" także w okresie ciepłych dni jest doskonałym pomysłem, bowiem zawsze możemy zdjąć jedną warstwę odzieży. Jeśli na bluzkę założymy uroczą, damską marynarkę, rano lub wieczorem osłoni ramiona, a w południe, gdy jest najcieplej, możemy zdjąć tę część garderoby. W strojach biznesowych często istotne są także kolory. Delikatne, stonowane barwy, a także szarości, czerń, odcienie jasnego lub ciemnego niebieskiego oraz odcienie pomiędzy bielą a brązami będą pasowały idealnie.